Witamy na stronie Przedszkola Samorządowego w Woli Krzysztoporskiej

czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. od 6.30 do 16.30

Dzisiaj na tablicy

INFORMACJE DLA RODZICÓW

1. Od 1 września 2023r. przedszkole będzie czynne w godzinach 6:30- 16:30. Rodzice przyprowadzają dzieci w zadeklarowanych  godzinach.
  2. Odpłatność za żywienie dziecka prosimy uiszczać  do 20-go każdego miesiąca, wpłaty na konto bankowe:               59 1020 3916 0000 0102 0303 4352
  3. Nieobecności dziecka prosimy zgłaszać telefonicznie na numer telefonu przedszkola 600 040 751 do godziny 8.00. Nie zgłoszenie nieobecności skutkuje pobraniem opłaty za pierwszy dzień nieobecności dziecka.
  4. Stawka żywieniowa od 1 września 2022 r. wynosi 11,00 zł za każdy dzień pobytu dziecka w przedszkolu (śniadanie i zdrowa przekąska  -3,30 zł, obiad - 5,50 zł, podwieczorek - 2,20 zł), zgodnie z Zarządzeniem Nr 12/2022 Dyrektora Przedszkola Samorządowego w Woli Krzysztoporskiej z dnia 26 sierpnia 2022 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu korzystania z wyżywienia w Przedszkolu Samorządowym w Woli Krzysztoporskiej", uzgodnionym z Organem Prowadzącym.
  5. Na bieżąco prosimy uaktualniać u intendenta i wychowawców grup - zmiany: numerów telefonów, e-maili, zmianę adresu zamieszkania, przekazujemy  informację o zamieszkiwaniu poza terenem Gminy Wola Krzysztoporska.
  6. Wszystkie zgody i oświadczenia oraz upoważnienia do odbioru dziecka, które otrzymacie Państwo na zebraniach poszczególnych grup (druki te umieszczone są również na stronie przedszkola www.przedszkolewola.szkolnastrona.pl  w zakładce Dla Rodziców) - wypełnione i podpisane przez obojga rodziców prosimy przynieść w pierwszym dniu pobytu dziecka .

Drodzy Rodzice

Należy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na

ograniczenie ryzyka zakażenia:

1. CZĘSTO MYĆ RĘCE

Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%). Wirus osłonięty jest cienką warstwą tłuszczową, którą niszczą detergenty, mydło, środki dezynfekcyjne, promienie UV.

Mycie rąk z użyciem wodą z mydłem zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.

2. STOSOWAĆ ZASADY OCHRONY PODCZAS KICHANIA I KASZLU

Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką –jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60%).

Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków,
w tym wirusów. Jeśli nie przestrzega się tej zasady można łatwo zanieczyścić przedmioty, powierzchnie lub dotykane, np. przy powitaniu, osoby.

3. ZACHOWAĆ BEZPIECZNĄ ODLEGŁOŚĆ

Należy zachować co najmniej 1,5 metr odległości zosobą, która kaszle, kicha i ma gorączkę. Gdy ktoś z chorobą układu oddechowego, taką jak zakażenie koronawirusem, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki zawierające wirusa. Jeśli jest się zbyt blisko, można wdychać wirusa.

4. UNIKAĆ DOTYKANIA OCZU, NOSA I UST

Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodowaćprzeniesienie się wirusa z powierzchni na siebie.

plakat1 plakat3

Administratorzy oraz prowadzący stronę internetową nie odpowiadają za charakter wstawianych na stronę multimediów (pliki graficzne, audio, video), które z czasem mogą ulegać różnym modyfikacjom. Za owe modyfikacje z góry przepraszamy. Na bieżąco będziemy starali się kontrolować charakter udostępnianych multimediów.